Seo Optimizasyonu

Arama Motoru Optimizasyonu

Arama Motoru Optimizasyonu

Arama Motoru Optimizasyonu, Ankara Seo,SEO (Search Engine Optimization), bir web sitesinin arama motorunda üst sıralarda ziyaretçilere erişebilmesi için yapılan çalışmalardır.Web sitesi sahipleri için oldukça sık araştırılan konulardan bir tanesi Google’da üst sıralara çıkmak. Peki neden Google? Çünkü Google hem ülkemizde hem de dünya genelinde en fazla kullanılan arama motoru.

Arama Motoru Optimizasyonu İçin Neler Yapıyoruz ?

Google ülkemizde de tıpkı dünyada olduğu gibi en fazla kullanılan arama motoru.

Google Arama Motoru Optimizasyonu, Seo Optimizasyonu
Google, Yandex, Bing, Arama Motoru Optimizasyonu, Seo Optimizasyonu

1) Site Hızı

Sitenizin hızlı açılması en önemli kriterdir. Dolayısıyla piyasanın en hızlı hosting veya sunucu sağlayıcıları ile çalışıyoruz. Sizlerde bir web sitesi projesine amatör olarak başlamış olsanız bile en önemli kriter site hızı ile doğudan alakalı olan hosting seçiminizi iyi yapmalısınız. Sitenizin açılma hızı 5 sn’den daha fazla olmamalı.  Ankara Seo projelerinde site hızına önem gösteriyor, google’ın en önemli kriteri olan site hızını kontrol altına alıyoruz.

2) Site İçi Seo

Site içi seo arama motorları tarafından önemlidir. Site içi seo dediğimiz şey sitenin içi ile alakalı olan kısımdır. Site yerleşimi, başlıklar, içerik uyumluluğu, optimize edilmiş görseller bu sınıfa girer. Arama motorları ilk olarak sitenizin konusuna bakacaktır. Bunu anlayabilmesi için tüm site içinin iyi optimize edilmiş olması gerekmektedir. Başlıklarınızı, resimlerinizi ve site içeriğinizi tarayacak olan botların sitenizi kolay ve hızlı tarayabilmesi için, css ve java dosyalarınızın yoğunluğunu azaltmalı içeriğinize odaklanmalısınız. Firmamızda seo amacıyla yapılan yazılımların tümü sıkıstırılmış site kodlaması içermektedir. Dolayısıyla siteleriniz hem hızlı açılacak, hem de arama motorları sitenizi tararken bu dosyalarla zaman kaybetmeyecektir.

3) Site Dışı Seo

Popülerliğiniz tıpkı gerçek hayattaki gibi, arama motorları tarafında da önem arzeder. Hakkınızda yapılan yorumlar, resimler veya videolar, sosyal medya gibi mecralardaki etkileşiminiz, firma rehberleri kaydı gibi görünürlüğünüzü artıran faktörler site dışı seo olarak adlandırılabilir. Ankara Seo Firması olarak tüm dış seo gereksinimlerini karşılayan siteler tasarlıyor ve yayınlıyoruz. Bu sayede arama motoru optimizasyonunuz tamamlanmış oluyor.

Seo Optimizasyonu, Site İçi Seo, Site Dışı Seo, Ankara Seo Ajansı
Seo Optimizasyonu, Site İçi Seo, Site Dışı Seo, Ankara Seo Ajansı

4) Site İçi Performans

 Performanstan kasıt sitenizin kolay yanıt veriyor, kullanıcıya aradığını açıkça bulduruyor olmasıdır. Web siteniz belirttiğiniz konu ile alakalı tüm cevapları vermeli. Eksiksiz bir bilgi döngüsü oluşmalıdır. Bilgileri verirken de arama motorlarının anlayabileceği bir algritma kullanılmalıdır. Bizim mutfağımızda web siteleri tüm arama motorlarına cevap verir, botların dilini bilir, okuma metodlarına göre tasarlanır ve kodlanır.

Ne yazık ki her şey bir internet sitesi açmakla bitmiyor. İnternet sitenizi bir dükkanınız gibi düşünürseniz eğer bu dükkana müşteri çekmeniz gerekiyor. Bunun için de insanların sizi bulabiliyor olması gerekiyor. En ufak bir şeyi araştırmak için başvurduğumuz Google bu kişilere ulaşabilmemiz için en önemli kaynak. Google birinci sayfa da bu kişilere en fazla ulaşabildiğimiz ve en çok göründüğümüz yer. Yapılan araştırmalara göre kullanıcıların %80’i çok kritik bir bilgi aramıyorsa ve ilk sayfada bulamadıysa ikinci sayfaya bakmıyor.

Birinci sıra, birinci sayfa ve üst sıralar… Yolun sonu SEO’ya çıkıyor. Yani arama motoru optimizasyonu. Sizlere bu konu hakkında vereceğimiz kritik bilgiler sayesinde artık arama motoru optimizasyonu nedir daha iyi anlayacaksınız ..

5) Arama Motoru Optimizasyonu – Mobil Uyumluluk

Mobilden yapılan aramaların sayısı masaüstü cihazlara göre %86 daha fazladır. Bu da demek oluyor ki artık sitelerimizi mobil uyumlu hale getirmenin vakti geldi.  Hatta baştan aşağı siteniz mobil uyumlu olarak tasarlanmalı. Yazı karakterleriniz dahil olmak üzere mobilde okunacak şekilde yapılmalıdır.

6) Meta Etiketler Hala Bir Kriter

Meta keywords, meta descriptions, meta title etiketleri hala kullanılıyor. Çoğu yazılım ve seo uzmanları meta keywords’lerin artık daha az kullanıldığını öne sürsede bir süre daha bu etiketlerin kullanımına ihtiyaç duyacağız gibi görünüyor. Fakat şöyle bir değişiklik yapıldı; tüm anahtar kelimelerimizi bu etiketler arasına doldurma devri sona erdi. Google Seo yeni güncellemesinde artık doğal etiketlere önem veriyor. Yani etiketlerimizi kullanırken cümle içinde anahtar kelimelerimizi kullanmamız daha doğal görüneceğinden, “web tasarım” yerine “web tasarım hakkında güncel bigiler” örneğinde olduğu gibi kullanılmalı. Google algoritmasını tam anlamıyla uygulayan firmamız yeni geliştirdiği seo yöntemleriyle sitenizi google sonuçlarında birinci sayfaya çıkarmada kararlıdır. Türkiye ‘de ilk seo taahhütü veren Ankara Seo ‘ya danışmadan karar vermeyin.

7) Arama Motoru Optimizasyonu – İç Link Dağılımı

Sitelerimizde yazılarımızın arasında kullandığımız iç linkler sitenin temelini oluşturmaktadır. Büyük bir etkisi olmasa da siteniz hakkında bilgi verir. Google sitenizin diğer sayfalarını daha hızlı tarama imkanı bulacaktır. Bu yüzden çok fazla abartmadan iç linklerinizde anahtar kelimelerinizi kullanarak iyi bir seo duyarlılığı kazanabilirsiniz.

8) H1,H2,H3,H4 Başlık Dağılımı

Arama motorları sitenizi ziyaret ettiğinde içeriği anlayabilmek için daha çok başlıklarınızı okur. Buna göre dağılımı muhteşem bir algoritma kullanarak yapmalısınız. Bir sayfa da bir defa h1 etiketi kullanmanız ana başlık ve konu  hakkında net bilgi verecektir. Diğer etiketleri dilediğiniz kadar kullanmanın zararı yok.

9) Anahtar Kelime Optimizasyonu

Anahtar kelime optimizasyonu anahtar kelimelerinizin belli bir algoritma foktörüne bağlı olarak oluşturulmuş konunuzla alakalı kelimelerin optimize edilmesine dayanır. Sitenizi tasarlarken faaliyet alanınıza göre bir liste oluşturun ve en iyi anahtar kelimelerinizi planlayın. Daha kolay bir yöntem mi arıyorsunuz? Ozman google’ın anahtar kelime planlayıcı uygulamasını kolayca kullanarak anahtar kelimelerinizi en çok aratılandan en az aratılana göre sıralayıp raporlayabilirsiniz. Bu text dosyasını seo uzmanınıza da ileterek çözüm bulmasını isterseniz bize ulaşabilirsiniz.

Bu metodlar sadece arama motoru optimizasyonu hakkında yüzeysel bilgiler verir. Sitenizin teknik sorunları karşısında bu metodları uygulasanız dahi sitenizi istediğiniz konuma taşıyamıyor olabilirsiniz. Dolayısıyla bu işi profesyonel olarak yapanlara teslim etmeniz daha mantıklı bir seçim ve emekten tasarruf sağlar. Profesyonel bir seo uzmanı arama motoru optimizasyonunu teknik donanımına dayanarak hazırlayacağından dolayı kalıcı olacaktır.

Yukarıda bahsedilen metodlar başlı başına seo stratejisi değildir. Bunun İçin Seo Stratejileri başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz. Daha fazla bilgi için bize ulaşabilirsiniz. Seo Ankara İletişim 

Seo Hakkında Daha Fazla Bilgi Alın

Bunlarda İlginizi Çekebilir :

Google Seo Rehberi Hakkında Bilgi

Arama Motoru Optimizasyonu

Web Siteleri İçin Seo Stratejileri

Anahtar Kelime Optimizasyonu

Mobil Web Tasarımı İçin Seo

Ankara Seo Danışmanları

Seo Teknikleri

Seo Analizi

Seo Optimizasyonu Faydaları

Seo Optimizasyonu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Profesyonel Seo Teknikleri

Etiketler

Ankara Web Tasarımcı

Ankara'da bir web tasarım ve grafik ajansıyız. En iyi içeriği paylaşır, kullanıcılarımıza faydalı bilgiler sunarız. İşimiz hakkında bilgi içerikleri paylaşır, onlara web tasarım hakkında sadece doğru bilgileri iletiriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
×

Merhaba ...

7/24 Çalışıyoruz. Sektörümüz Hakkında Biraz Bilginiz Varsa Bilirsiniz =) Web Tasarım Uzmanları Hem Gece Hem Gündüz Kuşlarıdır... Çekinmeden Yazın ...

× 7/24 Buradayız =)