Seo Optimizasyonu

Anahtar Kelime Optimizasyonu

Anahtar Kelime Optimizasyonu

Anahtar Kelime Optimizasyonu ile Web sitenizin arama sonuçlarında üst sıralarda çıkmasını sağlamak için yapılan çalışmada bazı teknikler vardır. Anahtar kelime optimizasyonu ile olumlu sonuçlar elde edebilirsiniz.Hatta web sitenizin maddi manevi değerini artırarak en önemli amacı sağlamış olursunuz.

SEO, çoğu zaman pazarlamacılara karmaşık ve uygulanması zor gibi görünür. Artan rekabet ile  Google sürekli olarak algoritmasını güncellemesiyle sürekli değiştirsede bazı teknikler sayesinde yinede amacınıza ulaşmanız zor değil.

Anahtar kelime optimizasyonu ile web sitenizi daha verimli kullanarak hedef kitlenize ulaşabilirsiniz. Optimize edilmiş bir web sitesi daha yüksek kalitede trafik sağlayarak geri dönüşüm oranlarını yükseltir. Böylece işiniz için faydalı sonuçlar almaya başlarsınız.

Mevcut Sitenize Uygulanan Seo

Öncelikle web sitenize trafik çekmek istediğiniz, işinizle ilgili anahtar kelime optimizasyonu ile belirleyebilirsiniz. Yada bunu sizin için bizler uygulayabiliriz.  Böylece bir kılavuz yaratarak, sitenize ekleyeceğiniz yeni içeriklerde bu kelimeleri kullanabilirsiniz. Ayrıca belirlediğiniz anahtar kelimeleri web sitenizin mevcut içeriğinde de kullanabilirsiniz. Bu, tek seferde yapılacak bir SEO çalışması için de en iyi yöntemdir.

İlk adım olarak hangi kelimelerin işinize yaradığına karar verin.  Bu sayede nasıl bir içerik sağlayacaksanız onun başlıklarını hazırlamış olursunuz. Başlamak bitirmenin yarısı =)

Bir Excel tablosuna tüm sayfaların başlıklarını yazın
Bu sayfaları en sık ziyaret edilenlere ( en çok trafik alanlara ) göre sıralayın.
Hangi kategoriye hangi anahtar kelimenin gelmesi gerektiğini belirleyin ve sayfa adının yanına ekleyeceğiniz bir sütuna da bu anahtar kelimeleri yazın. Bunlar hedef kitlenizin Google’da arama yaparak sayfanıza ulaşabileceği, sayfa içeriğinizle alakalı kelimeler olmalı.

Seo Anahtar Kelime Optimizasyonu

search arama motoru, search engine marketing nedir, search engine ne demek, search engine nedir, search nedir, sefaköy web tasarım, selçuk e ticaret, seo ajansı, seo analiz, seo ankara, seo araçları, seo arama motoru optimizasyonu, seo arama motoru, seo ayarları nasıl yapılır, seo ayarları, seo bilgisi, seo bursa, seo çalışmaları nasıl yapılır, seo çalışmaları, seo çalışması fiyatları, seo çalışması nasıl yapılır, seo çalışması nedir nasıl yapılır, seo çalışması nedir, seo çalışması yapan firmalar, seo çalışması yapma, seo çalışması, seo danışmanı, seo danışmanlığı ankara, seo danışmanlığı nedir, seo danışmanlığı, seo danışmanlık hizmeti, seo danışmanlık paketi, seo danışmanlık ücretleri, seo dersi, seo dersleri pdf, seo dersleri, seo destek, seo egitimi, seo eğitim seti, seo eğitimi pdf, seo eğitimi, seo eklentisi, seo firmalari, seo firması, seo fiyatları, seo hakkında, seo hizmeti ankara, seo hizmeti fiyatları, seo hizmeti nedir, seo hizmeti ücretleri, seo hizmeti, seo hizmetleri fiyat, seo hizmetleri, seo hocası, seo hocasi, seo hosting nedir, seo hosting, seo ipuçları, seo istanbul, seo işlemleri, seo izmir, seo kitabı, seo kursu, seo nasıl yapılır pdf, seo nasıl yapılır resimli anlatım, seo nasıl yapılır, seo ne demek, seo ne işe yarar, seo ne, seo nedir nasıl yapılır, seo nedir ne işe yarar, seo nedir neden gereklidir, seo nedir pdf, seo nedir vikipedi, seo nedir, seo optimizasyon fiyatları, seo optimizasyon nedir, seo optimizasyonu, seo paket, seo paketleri, seo programı, seo puanı, seo rehberi, seo reklam, seo sırları, seo siteleri, seo sitesi, seo sorgulama, seo şirketi, seo şirketleri, seo teknikleri, seo terimleri, seo türkiye, seo uygulamaları, seo uyumlu web tasarım, seo uzmanı aranıyor, seo uzmanı nedir, seo uzmanı olmak, seo uzmanı, seo uzmani, seo ücretleri, seo web tasarım, seo yapan firmalar, seo yapımı, seo yapmak, seo yaptırmak istiyorum, seo yazılım, seo yönetimi, seo yöntemleri, seo,

Belirlediğiniz anahtar kelimeleri web sitenize yerleştirin. Web sitenizin optimizasyonunu belirlediğiniz anahtar kelimelerle yapacaksınız. Bunun için web sitenizde bu anahtar kelimelerin bulunması gerekiyor. Kelimeleri yerleştirebileceğiniz en önemli alanlar;

  • Başlıklar
  • Meta Açıklamalar
  • Alt başlık ve içerikler
  • İmaj (görsel) isimleri
  • URL’ler

Eğer daha önce web sitenizin bu bölümleri optimize edilmişse uygulamanız gereken çok az işlem vardır ve uyguladığınızda sayfalarınıza daha fazla trafik geldiğini göreceksiniz. Bundan sonra oluşturacağınız sayfalarda da aynı işlemi uygulamanız gerektiğini unutmayın.

1. Sitenizde Kullandığınız Başlıklar

Bir sayfa veya yazının başlığı, anahtar kelime optimizasyonu için en önemli alandır. Başlıklar arama sonuçlarında görünmesi açından kıymetli olduğu için en çok buralara özen göstermelisiniz.

2. Yazı veya Sayfa Açıklamaları

Açıklamalar, sıralama üzerinde doğrudan etkisi olmasa da arama sonuçlarında görünen bir diğer unsurdur ve yardımcı olabilir. Açıklamalar arama yapanları sonuç hakkında detaylı olarak bilgilendirir ve konu ile ilgili olup olmadığının anlaşılmasını sağlar. Bu nedenle açıklamalarınızda hedef anahtar kelimeleri kullanarak cümleler yazmaya özen gösterin. Böylece kullanıcılara web sayfanız hakkında daha fazla bilgi verebilir ve sitenizi ziyaret etmelerini sağlayabilirsiniz.

 

3. Alt Başlık ve İçerikler

Ziyaretçileriniz web sitenize geldikten sonra önemli olan onların sitenizde kalmasını sağlamaktır. Bunun için kullanıcılara aradıklarının sitenizde olduğunu anlatabilmeniz gerekir. Bu aşamada başlıklarınızda ve içeriğinizde anahtar kelimeleri kullanmanız önemlidir.

Web sitesindeki içeriklerde anahtar kelimeleri kullanmak Google tarafından tercih edilme sebepleridir. Bu nedenle ilgili kelimeleri aşırıya kaçmadan ve uygun bir şekilde içeriklerinizde kullanmanız gerekir. İçeriklerde anahtar kelimelerin çok sık olarak kullanılması okunurluğunu engelleyebilir. Bu aşamada arama motorlarının okunmak için yazılan içeriklere önem verdiğini göz önünde bulundurmalısınız.

4. Görsel İsimleri ve Resim Alt Etiketleri

Resim  isimleri  ve alt metinlerinde (açıklamaları) anahtar kelimeleri kullanmak gerekir. Bu küçük fakat önemli olan kural arama sıralamasını doğrudan etkilemese de Google’ın imaj arama bölümünde web sitenizin kullanıcılara görünmesini sağlayacaktır.

5. URL’ler

URL’ler sayfanın içeriği hakkında doğrudan bilgi vermek açısından bir fırsattır. Buralarda anahtar kelimeleri kullanarak ziyaretçilere doğru sayfada olup olmadıkları hakkında fikir verebilirsiniz. Özellikle de sürekli olarak bir blogunuz varsa mevcut yazılarınızın URL’lerini optimize etmeniz ve daha sonradan gireceğiniz yazılarda da aynı şekilde devam etmeniz büyük yarar sağlayacaktır.

Kolay Anahtar Kelime Belirleme

Anahtar kelimelerinizi bir exel tablosu kullanarak kolayca belirleyebilirsiniz. Daha kolayı Google’ın kullanıcılarına sunduğu anahtar kelime planlayıcısı sayesinde de tüm algoritmaya ulaşabilirsiniz.

Anahtar Kelime Optimizasyonunda Dikkat Etmeniz Gereken Önemli Dipnotlar;

  1. Anahtar kelimeleri sakın gizlemeyin.
  2. Sitenize anahtar kelime tıkıştırmaktan kaçının.
  3. Alakalı olmayan kelimeleri kullanmaktan kaçının.
  4. Fazla sayıda etiketleme sitenizin spam görüntüsü almasına sebep olur.

Bu sayfadaki teknikler sadece anahtar kelimeleriniz için hazırlanmış tekniklerdir. Seonun genel kavramını oluşturur. Seo asla ve asla sadece anahtar kelime optimizasyonundan ibaret değildir. Bunun için Profesyonel Seo Teknikleri hakkında oluşturduğumuz içeriğe göz atmalısınız.

ANAHTAR KELİMELER HAKKINDA YARDIMA İHTİYACINIZ VARSA HEMEN BİZE ULAŞIN. EN ETKİLİ SEO YÖNTEMLERİ İLE BURADAYIZ. 

Bunlarda İlginizi Çekebilir :

Google Seo Rehberi Hakkında Bilgi

Arama Motoru Optimizasyonu

Web Siteleri İçin Seo Stratejileri

Anahtar Kelime Optimizasyonu

Mobil Web Tasarımı İçin Seo

Ankara Seo Danışmanları

Seo Teknikleri

Seo Analizi

Seo Optimizasyonu Faydaları

Seo Optimizasyonu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Profesyonel Seo Teknikleri

Ankara Web Tasarımcı

Ankara'da bir web tasarım ve grafik ajansıyız. En iyi içeriği paylaşır, kullanıcılarımıza faydalı bilgiler sunarız. İşimiz hakkında bilgi içerikleri paylaşır, onlara web tasarım hakkında sadece doğru bilgileri iletiriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
×

Merhaba ...

7/24 Çalışıyoruz. Sektörümüz Hakkında Biraz Bilginiz Varsa Bilirsiniz =) Web Tasarım Uzmanları Hem Gece Hem Gündüz Kuşlarıdır... Çekinmeden Yazın ...

× 7/24 Buradayız =)