Ankara Web Tasarım Duyurular

Anahtar Kelime Optimizasyonu

Anahtar Kelime Optimizasyonu – Ankara Seo Ajansı, Web sitenizin arama sonuçlarında üst sıralarda çıkması için bu yönergeleri  uygulayabiliiz.

Kısaca anahtar kelime optimizasyonu; bir web sitesinin google’da arama sonuçlarında görünebilmesi için ihtiyaç duyduğu anahtar kelimelerin belirlenmesinin analizi ve çalışmasıdır. .

Anahtar Kelime Optimizasyonu – Anahtar Kelime Seo

Anahtar Kelime Optimizasyonu ile Web sitenizin arama sonuçlarında üst sıralarda çıkmasını sağlamak için yapılan çalışmada bazı teknikler vardır. Anahtar kelime optimizasyonu ile olumlu sonuçlar elde edebilirsiniz.Hatta web sitenizin maddi manevi değerini artırarak en önemli amacı sağlamış olursunuz.

Seo Google Ayarları

Bilindiği gibi seo optimizasyonu web sitelerinize uygulanan anahtar kelime optimizasyonu , iç ve dış seo gibi opsiyoları kapsar. Kurumsal veya e ticaret sitelerinin olmazsa olması seo optimizasyonu dur.

Seo Anahtar Kelime Analizi

Anahtar kelimeler nedir? Bunlar, insanların ne aradığını ve bir kez tanımlandıktan sonra web sayfası içeriğinizdeki en iyi pozisyonlarda kullandığınızı tanımlayan kelimeler ve kelime öbekleridir .

Şirket içinde , anahtar kelimelerinizi doğru bir şekilde ve içeriğinizdeki en önemli yerlerde kullanıp kullanmadığınızı bilmenin basit bir yolunu sunan ücretsiz bir optimizasyon aracı yarattık . Akıllı SEO Sayfa Doktoru analiz aracımızı kullanarak web sitenizdeki her sayfayı test edebilirsiniz . Bizi arayın 24 saat içinde faaliyetlerinizle ilgili tüm anahtar kelimelerinizi raporlayalım.

Anahtar Kelime Optimizasyonu Nasıl Yapılır ?

Web sitesi arama optimizasyonunun iki temel temeli SEO nun gerçekten temelini oluşturan iki temel alanı anlamak için aşağı kaynar . Bu ikisini doğru yaparsanız web sitenizi Google’ın bir numaralı sayfasına götürme ihtimaliniz çok daha yüksek. Onlar neler?

1) Anahtar kelimeler stratejiniz – bu, sayfa içi içeriğinizde doğru anahtar kelimeleri doğru yerlerde kullanmayı içerir.

2) Geri bağlantı stratejiniz – bu, diğer web sitelerinin, web sitenize bağlanarak çevrimiçi ‘itibarınızı’ arttırmasını içerir.

Anahtar kelime araştırmanızı zaten yaptıysanız ve sayfalarınızın her biri için belirli anahtar kelime öbeklerini zaten hedefliyorsanız, bunları yeterince ve en değerli yerlerde kullanıp kullanmadığınızı kontrol etmek ister misiniz ? İşte bu en can alıcı noktada bizi arayın. Hedeflerinizden bahsedin. Hemen size uygun seo paketlerimizi sunalım.

Belirlediğiniz anahtar kelimeleri web sitenize yerleştirin. Web sitenizin optimizasyonunu belirlediğiniz anahtar kelimelerle yapacaksınız. Bunun için web sitenizde bu anahtar kelimelerin bulunması gerekiyor. Kelimeleri yerleştirebileceğiniz en önemli alanlar;

  • Başlıklar
  • Meta Açıklamalar
  • Alt başlık ve içerikler
  • İmaj (görsel) isimleri
  • URL’ler

Eğer daha önce web sitenizin bu bölümleri optimize edilmişse uygulamanız gereken çok az işlem vardır ve uyguladığınızda sayfalarınıza daha fazla trafik geldiğini göreceksiniz. Bundan sonra oluşturacağınız sayfalarda da aynı işlemi uygulamanız gerektiğini unutmayın.

1. Sitenizde Kullandığınız Başlıklar

Bir sayfa veya yazının başlığı, anahtar kelime optimizasyonu için en önemli alandır. Başlıklar arama sonuçlarında görünmesi açından kıymetli olduğu için en çok buralara özen göstermelisiniz.

2. Yazı veya Sayfa Açıklamaları

Açıklamalar, sıralama üzerinde doğrudan etkisi olmasa da arama sonuçlarında görünen bir diğer unsurdur ve yardımcı olabilir. Açıklamalar arama yapanları sonuç hakkında detaylı olarak bilgilendirir ve konu ile ilgili olup olmadığının anlaşılmasını sağlar. Bu nedenle açıklamalarınızda hedef anahtar kelimeleri kullanarak cümleler yazmaya özen gösterin. Böylece kullanıcılara web sayfanız hakkında daha fazla bilgi verebilir ve sitenizi ziyaret etmelerini sağlayabilirsiniz.

 

3. Alt Başlık ve İçerikler

Ziyaretçileriniz web sitenize geldikten sonra önemli olan onların sitenizde kalmasını sağlamaktır. Bunun için kullanıcılara aradıklarının sitenizde olduğunu anlatabilmeniz gerekir. Bu aşamada başlıklarınızda ve içeriğinizde anahtar kelimeleri kullanmanız önemlidir.

Web sitesindeki içeriklerde anahtar kelimeleri kullanmak Google tarafından tercih edilme sebepleridir. Bu nedenle ilgili kelimeleri aşırıya kaçmadan ve uygun bir şekilde içeriklerinizde kullanmanız gerekir. İçeriklerde anahtar kelimelerin çok sık olarak kullanılması okunurluğunu engelleyebilir. Bu aşamada arama motorlarının okunmak için yazılan içeriklere önem verdiğini göz önünde bulundurmalısınız.

4. Görsel İsimleri ve Resim Alt Etiketleri

Resim  isimleri  ve alt metinlerinde (açıklamaları) anahtar kelimeleri kullanmak gerekir. Bu küçük fakat önemli olan kural arama sıralamasını doğrudan etkilemese de Google’ın imaj arama bölümünde web sitenizin kullanıcılara görünmesini sağlayacaktır.

5. URL’ler

URL’ler sayfanın içeriği hakkında doğrudan bilgi vermek açısından bir fırsattır. Buralarda anahtar kelimeleri kullanarak ziyaretçilere doğru sayfada olup olmadıkları hakkında fikir verebilirsiniz. Özellikle de sürekli olarak bir blogunuz varsa mevcut yazılarınızın URL’lerini optimize etmeniz ve daha sonradan gireceğiniz yazılarda da aynı şekilde devam etmeniz büyük yarar sağlayacaktır.

Anahtar Kelime Optimizasyonu – Kolay Anahtar Kelime Belirleme

Anahtar kelimelerinizi bir exel tablosu kullanarak kolayca belirleyebilirsiniz. Daha kolayı Google’ın kullanıcılarına sunduğu anahtar kelime planlayıcısı sayesinde de tüm algoritmaya ulaşabilirsiniz.

Anahtar Kelime Optimizasyonunda Dikkat Etmeniz Gereken Önemli Dipnotlar;

  1. Anahtar kelimeleri sakın gizlemeyin.
  2. Sitenize anahtar kelime tıkıştırmaktan kaçının.
  3. Alakalı olmayan kelimeleri kullanmaktan kaçının.
  4. Fazla sayıda etiketleme sitenizin spam görüntüsü almasına sebep olur.

Bu sayfadaki teknikler sadece anahtar kelimeleriniz için hazırlanmış tekniklerdir. Seonun genel kavramını oluşturur. Seo asla ve asla sadece anahtar kelime optimizasyonundan ibaret değildir. Bunun için Profesyonel Seo Teknikleri hakkında oluşturduğumuz içeriğe göz atmalısınız.

ANAHTAR KELİMELER HAKKINDA YARDIMA İHTİYACINIZ VARSA HEMEN BİZE ULAŞIN. EN ETKİLİ SEO YÖNTEMLERİ İLE BURADAYIZ. 

Bunlarda İlginizi Çekebilir :

Google Seo Rehberi Hakkında Bilgi

Arama Motoru Optimizasyonu

Web Siteleri İçin Seo Stratejileri

Anahtar Kelime Optimizasyonu

Mobil Web Tasarımı İçin Seo

Ankara Seo Danışmanları

Seo Teknikleri

Seo Analizi

Seo Optimizasyonu Faydaları

Seo Optimizasyonu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Profesyonel Seo Teknikleri

Etiketler

Ankara Web Tasarımcı

Ankara'da bir web tasarım ve grafik ajansıyız. En iyi içeriği paylaşır, kullanıcılarımıza faydalı bilgiler sunarız. İşimiz hakkında bilgi içerikleri paylaşır, onlara web tasarım hakkında sadece doğru bilgileri iletiriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
×

Merhaba ...

7/24 Çalışıyoruz. Sektörümüz Hakkında Biraz Bilginiz Varsa Bilirsiniz =) Web Tasarım Uzmanları Hem Gece Hem Gündüz Kuşlarıdır... Çekinmeden Yazın ...

× 7/24 Buradayız =)