Faydalı BilgilerGoogleSeo Optimizasyonu

Yerel Seo da Görmezden Gelemeyeceğiniz 5 Temel Neden

Ankara Yerel Seo

Yerel Seo önemi ve kolaylığı hakkında çarpıcı ve güncel bilgiler için Ankara Web Tasarım‘ın faydalı içeriklerinden yararlanabilirsiniz.

Yerel Seo’yu Görmezden Gelemeyeceğiniz 5 Temel Neden

Çevrimiçi pazarlama alanı, modası geçmiş ve aşırı karmaşık terimlerle doludur. Ancak, fiziksel bir varlığı olan bir çevrimiçi mağaza iseniz, ankara yerel seo‘ya göz ardı edemeyeceğiniz sürekli büyüyen bir eğilim var. Ankara Yerel SEO nun herhangi bir iş için temel bir çevrimiçi pazarlama yöntemi olmasının beş nedeni;

Düşük Rekabet

SEO olgun bir dijital endüstri ve çoğu aramada son derece rekabetçi. Ulusal düzeyde, çoğu sonuç sayfasında bir etki yaratmak son derece zordur ve oraya ulaşmak için kullandığınız web tasarım hizmetleri ve kaynaklarından kar elde etmek de zordur . Alanı yerel bir aramaya daraltmak, sıralama görevinizi çok daha kolay ve daha ucuz hale getirir.

Mobil Erişim

Mobil ve yerel arama birbiriyle yakından ilişkilidir. Mobil cihazlar üzerinden arama yapan kullanıcılar çoğunlukla bulundukları yerle alakalı sonuçlarla ilgilenir. Toplam web trafiğinin yarısından fazlasını oluşturan mobil cihazlarla bu pazarı hedeflemeniz gerekir. Bunu yapmanın en hızlı ve en uygun maliyetli yolu budur.

Yerel Seo Google Görünürlüğü

Google, kullanıcıların yaptıkları aramaların neredeyse yarısında yerel bir öğe bulunduğunu bildiriyor. Bu bizi şu aşağıdaki gerçeklere götürüyor;

  • İlk olarak, mobil cihazlarla yapılan aramalar, yerel, fiziksel mevcudiyete sahip işletmeler için daha yüksek sıralama gösterecektir.
  • İkinci olarak, Google genellikle organik sıralamanın üzerinde, yerel snippet’leri, zengin snippet’ler, harita konumları ve incelemeler biçiminde favori sonuçları gösterir.

Yerel SEO ile ilgilenmiyorsanız, bu değerli Google trafiği kaynaklarını kesersiniz.

Yıldız Dönüşüm Oranları

Yerel SEO‘dan elde edilen trafik son derece iyi bir şekilde dönüştürülür. Anketler, genel aramaların çok ötesinde yüzde 25 veya daha fazla tipik dönüşüm oranları olduğunu gösteriyor.

  1. Bu mükemmel dönüşüm oranının üç ana nedeni vardır:
  2. Araştırmacılar, yerel ve fiziksel işletmelere meçhul ulusal şirketlerden daha fazla güvenme eğilimindedir.
  3. Birçok kişi topluluklarını desteklemek ve geliştirmek için yerel işletmeleri kullanmayı tercih ediyor.
  4. Yakın bölgelerinde bir hizmet arayan müşteriler, genel bilgileri araştırmak yerine yüksek oranda etkileşime girer ve hizmetlerinizi kullanmaya hazırdır.

Yerel Seo ile Seo Optimizasyonu ‘na İyi Bir Zemin Hazırlayın

Son olarak, yerel Arama Motoru Optimizasyonu tamamen genel SEO dışında değildir. Yerel aramalar için bir varlık oluşturmak için yaptığınız iş, ulusal girişlerinizi de artıracak ve gelecekteki sıralama bankasına para ekleyecektir.

Online pazarlama o kadar geniş ve karmaşık bir alandır ki bütçenizi en iyi şekilde nereye harcayacağınızı bilmek zor olabilir. Ancak, kalıcı faydalar sağlayan hızlı sonuçlar arıyorsanız, yerel SEO seo optimiasyonuna başlamak için en gerekli yerdir.

Ankara Seo Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Bize Ulaşın.

Ankara Web Tasarım Google Benim İşletmem Başvurusu İçin Buradan Bilgi Alın. 

Ankara Web Tasarımcı

Ankara'da bir web tasarım ve grafik ajansıyız. En iyi içeriği paylaşır, kullanıcılarımıza faydalı bilgiler sunarız. İşimiz hakkında bilgi içerikleri paylaşır, onlara web tasarım hakkında sadece doğru bilgileri iletiriz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
×

Merhaba ...

7/24 Çalışıyoruz. Sektörümüz Hakkında Biraz Bilginiz Varsa Bilirsiniz =) Web Tasarım Uzmanları Hem Gece Hem Gündüz Kuşlarıdır... Çekinmeden Yazın ...

× 7/24 Buradayız =)